112 yıllık okulda 'Eğitim Tarihi Müzesi' açıldı

112 yıllık okulda 'Eğitim Tarihi Müzesi' açıldı

Bilecik'te, 2. Abdülhamit döneminde 1905 yılında açılan ve bugün Ertuğrulgazi Anadolu Lisesi olarak faaliyet gösteren okulun bir bölümünde "Eğitim Tarihi Müzesi" açıldı.

Ertuğrul Mahallesi'ndeki okulun bünyesinde hizmete giren müzenin açılış törenine, Vali Yardımcısı Mustafa Kemal ÖzgünBelediye Başkanı Selim Yağcı ve İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş katıldı. 

Durmuş, törenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, müzede 100'ün üzerinde tarihi materyal bulunduğunu belirterek şöyle konuştu:

"Harf inkılabından önceki kayıt defterleri, şu andaki kayıt defterleri, uzun yıllar önceki dönemdeki öğretmenlerin fotoğrafları, onlara verilen sağlık raporları, tarihi bina fotoğrafları, eğitim materyalleri gibi çok sayıda eser var. Müzenin amacı gençlerimizin geçmiş ile gelecek arasındaki bağını oluşturmak, o estetik değerleri bugünkü mantık sürecinden geçirmek. O eski film şeritlerini görünce hepimiz duygulandık. 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde böylesine bir açılışta olmaktan gurur duyduk."

Okulun bünyesindeki müzede, makaralı film makineleri, mikrofonlar, kasetçalar, gaz yağı lambaları, örnek eğitim ve sağlık karneleri, körüklü fotoğraf makinesi, bekçi saatleri, mikroskop gibi materyaller sergileniyor. 

ARKADAŞINA GÖNDER
YAZDIR
YORUM YAP

14:09:02 - 24.11.2017


RADYO DİNLE
NÖBETÇİ ECZANELER

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneler

CENAZE İLANLARI

Kahramanmaraş Cenaze İlanları

İLÇE BELEDİYELERİ
TWITTER #Kahramanamaraş
FACEBOOK /maraspusula
PUSULA ANKET
Kahramanmaraş'ın En Önemli Sorunu Nedir.?
BİYOGRAFİLER Bütün Biyografiler
Fatih Mehmet Erkoç

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı

Fatih Mehmet Erkoç

Mustafa Tuna

Siyasetçi

Mustafa Tuna

Jessica Alba

Manken

Jessica Alba

Nina Dobrev

Oyuncu

Nina Dobrev

Megan Fox

Oyuncu - Sanatçı

Megan Fox

Margot Robbie

Oyuncu

Margot Robbie