40 yıllık hayal olan Melikler Köprüsü açıldı

40 yıllık hayal olan Melikler Köprüsü açıldı

Isparta'nın Sütçüler ilçesinden Antalya'ya ulaşımı 50 kilometre kısaltan ve bölge halkının 40 yıllık hayali olan Melikler Köprüsü açıldı.

280 metre uzunluğunda 9 kolon üzerinde kurulan ve 2015 yılında ihaleye çıkan Melikler Köprüsü, bölgede turizim açısından önemli olan Yazılı Kanyon'a da ulaşımı kolaylaştırıyor. Isparta'dan Antalya'ya ulaşımı da 25 kilometre kısaltan köprü 14 milyon 760 bin 694 liraya mal oldu. 

Karacaören-1 Barajı'nın üzerinde bulunan köprünün açılmasıyla bölgede ticaret ve turizmin hareketlenmesi bekleniyor. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan köprü açılış törenine Burdur ve Isparta protokol üyeleri katıldı. 

Isparta Valisi Şehmus Günaydın, yaptığı konuşmada, bölgede yaşayan vatandaşların 40 yıllık hayali olan yatırımın çok kolay gerçekleşmediğini söyledi.

Köprünün kısa sürede tamamlandığını dile getiren Günaydın, "Bu bölgede bu yolun ve köprünün ne anlama geldiğini çok iyi anlayanlardan bir tanesiyim. Turizm sektöründe bu köprünün çok önemli katkılar sağlayacağını düşünüyorum. Sütçüler doğal güzelliğiyle turistlerin uğrak yerlerinden biri. Yazılı Kanyon her yıl binlerce kişinin görmek için geldiği bölge." dedi.

Günaydın, Antalya'ya gelen milyonlarca turistin önemli kısmını Yazılı Kanyon'a çekmeleri durumunda turizmde de hareketlenme yaşanacağını dile getirdi.

Açılışı yapılan köprünün Antalya ile Yazılı Kanyon arasını 50 kilometre kısaltacağını vurgulayan Günaydın, bu nedenle bölgenin turizm ve tarım potansiyelinin harekete geçirmesinde bu yatırım çok önemli katkılar sağlıyacağını ifade etti.

Burdur Valisi Şerif Yılmaz ise bölge halkının uzun yıllardan beri bu köprüyü talep etitklerini ve bugün açılışı gerçekleştiği için mutlu olduklarını söyledi.

Burdur- Isparta ayrımı yapmadan devletin vermiş olduğu imkanları millet için kullandıklarına dikkati çeken Yılmaz, "40 yılı aşan bir rüya bu. Köprü iki köyü de birleştirdi. Ayrılık gayrılık da yok. Nasıl yollarımızı birleştiriyorsa, insanlarımız arasındaki ilişkiyi de birleştiriyor. Bu bizim daha çok kenetlenmemize vesile oluyor." diye konuştu.

ARKADAŞINA GÖNDER
YAZDIR
YORUM YAP

21:54:29 - 29.09.2017


RADYO DİNLE
NÖBETÇİ ECZANELER

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneler

CENAZE İLANLARI

Kahramanmaraş Cenaze İlanları

İLÇE BELEDİYELERİ
TWITTER #Kahramanamaraş
FACEBOOK /maraspusula
PUSULA ANKET
Kahramanmaraş'ın En Önemli Sorunu Nedir.?
BİYOGRAFİLER Bütün Biyografiler
Fatih Mehmet Erkoç

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı

Fatih Mehmet Erkoç

Mustafa Tuna

Siyasetçi

Mustafa Tuna

Jessica Alba

Manken

Jessica Alba

Nina Dobrev

Oyuncu

Nina Dobrev

Megan Fox

Oyuncu - Sanatçı

Megan Fox

Margot Robbie

Oyuncu

Margot Robbie