Kahramanmaraş'ın İhracat Hedefi 1 Milyon Dolar!

Kahramanmaraş'ın İhracat Hedefi 1 Milyon Dolar!

KahramanmaraşTicaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Zabun, yıl sonu ihracat rakamlarının umut verdiğini belirterek, Kahramanmaraş'ın 2017 yılını 1 milyar dolara yakın ihracatla kapatacağını belirtti.

Zabun, yaptığı açıklamada, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan kasım ayı ihracat verilerine göre, kentin 84 milyon 138 bin dolarlık ihracat gerçekleştirildiğini belirtti.

İhracatın geçen yılın aynı ayına göre yüzde 10,6 artığını ifade eden Zabun, söz konusu artıştın kent ekonomisi için çok önemli olduğuna işaret etti.

Kahramanmaraş'ın 2017'nin 11 aylık döneminde ihracatını geçen yılı aynı dönemine göre, yüzde 10,9 oranında daha fazla ihracat gerçekleştirdiğini kaydeden Zabun, şunları kaydetti:

"Kasım ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 10,6 artış gerçekleştirdik. Sanayici ve iş adamlarımızın üretimdeki başarıları ve ihracattaki üstün gayretleri neticesinde 84 milyon doların üzerinde ihracat gerçekleştirildi. Rakamlar yıl sonu için de umut veriyor. Umuyorum ki Kahramanmaraş, 2017 yılını 1 milyar dolara yakın ihracatla kapatacak."

ARKADAŞINA GÖNDER
YAZDIR
YORUM YAP

16:50:44 - 06.12.2017


RADYO DİNLE
NÖBETÇİ ECZANELER

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneler

CENAZE İLANLARI

Kahramanmaraş Cenaze İlanları

İLÇE BELEDİYELERİ
TWITTER #Kahramanamaraş
FACEBOOK /maraspusula
PUSULA ANKET
Kahramanmaraş'ın En Önemli Sorunu Nedir.?
BİYOGRAFİLER Bütün Biyografiler
Fatih Mehmet Erkoç

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı

Fatih Mehmet Erkoç

Mustafa Tuna

Siyasetçi

Mustafa Tuna

Jessica Alba

Manken

Jessica Alba

Nina Dobrev

Oyuncu

Nina Dobrev

Megan Fox

Oyuncu - Sanatçı

Megan Fox

Margot Robbie

Oyuncu

Margot Robbie