KASKİ, Çağlayancerit ilçesi Engizek'e ilave içme suyu

KASKİ, Çağlayancerit ilçesi Engizek'e ilave içme suyu

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi(KASKİ) Genel Müdürlüğü, mahallelerin içme suyu sorunlarını çözüme kavuşturmaya devam ediyor. 

Çalışmalarına dört koldan devam eden KASKİ, Çağlayancerit İlçesi Engizek Mahallesindeki kaynak sorununu çözüme kavuşturuyor.

Engizek Mahallesinin mevcut kaynaklarının yetersiz gelmesi üzerine yeni iki kaynaktan mahalleye içme suyu verilmesi için çalışma başlatıldı. Sarpdere ve Aksulak Kaynaklarından toplam 3 km isale hattı ile kaynak ilavesi yapılarak mahallenin kaynak sorunu çözüme kavuşturulacak. Ayrıca mahallenin içme suyu deposunun oldukça eski olmasından dolayı ciddi su kayıplarının meydana gelmesi üzerine 200 tonluk yeni içme suyu deposu yapılarak suyun düzenli dağılımı sağlanacak. Bunların yanında mahallede yerleşimler arası kot farkının fazla olmasından dolayı mevcut vanalı sistemde yaşanan su sıkıntılarının önüne geçmek için depodan itibaren kat ayrımı yapılarak suyun düzenli dağılımı sağlanacak.

Engizek Mahalle Muhtarı Hamza Gök çalışmalarla ilgili açıklamasında’’ 12-13 yıl öncesine kadar hiç içme suyumuz bulunmuyordu. 13 km’den suyumuz geldi. Suyumuz oldukça kalitelidir. Orada bir ek gözümüz var 1,5 km uzaklıkta. İnşallah o da gelecek. Daha önce depomuz çok eskiydi. Şimdi yeni bir depomuz yapılıyor. Bu depomuz yapıldığında, diğer su da geldiğinde mahallenin susuzluğunun giderileceğine inanıyoruz. Ayrıca mahallemizin yerleşimi çok dağınıktır. Bundan dolayı KASKİ çok zorlanıyor yine de suyumuzu veriyor. Çok çok teşekkür ederim KASKİ çalışanlarına. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç’a çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun diyorum.’’ diye konuştu.

 

ARKADAŞINA GÖNDER
YAZDIR
YORUM YAP

09:54:03 - 03.10.2017


RADYO DİNLE
NÖBETÇİ ECZANELER

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneler

CENAZE İLANLARI

Kahramanmaraş Cenaze İlanları

İLÇE BELEDİYELERİ
TWITTER #Kahramanamaraş
FACEBOOK /maraspusula
PUSULA ANKET
Kahramanmaraş'ın En Önemli Sorunu Nedir.?
BİYOGRAFİLER Bütün Biyografiler

Nurettin Canikli

Siyasetçi

Nurettin Canikli


Fatih Mehmet Erkoç

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı

Fatih Mehmet Erkoç

Mustafa Tuna

Siyasetçi

Mustafa Tuna

Jessica Alba

Manken

Jessica Alba