'Peygamberler şehri'nde aşure ikramı

'Peygamberler şehri'nde aşure ikramı

İnanç turizminin önemli merkezlerinden "Peygamberler şehri" Şanlıurfa'da, muharrem ayı dolayısıyla yaklaşık 25 bin kişiye aşure ikram edildi.

Şanlıurfa Kültür Eğitim ve Araştırma Vakfınca (ŞURKAV) Sarayönü Caddesi'ndeki hizmet binası önünde cuma namazı sonrası kurulan platformda hazırlanan aşurelerden almak isteyenler, uzun kuyruklar oluşturdu.

Görevliler, cuma namazı sonrası yaklaşık 5 bin kişiye aşure dağıttı.

Şanlıurfa Vali Yardımcısı Tarık Açıkgöz, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, birlik, beraberlik, kardeşlik, paylaşma, dayanışma ve bereketin simgesi aşure günü dolayısıyla Şanlıurfa’da asırlardır yaşatılan geleneğini devam ettirmek adına böyle bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirtti.

Etkinlikte emeği geçenlere teşekkür eden Açıkgöz, ayrıca uzun süredir ŞURKAV olarak düzenledikleri yöresel ev yemekleri kursunda hazırlanan lezzetlerin yer aldığı sergiyi de açtıklarını ifade etti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ise gastronomi, barış ve huzur kentinde böyle bir organizasyonu gerçekleştirdikleri için mutlu olduklarını dile getirdi.

Paylaşma kültürünü yaygınlaştırmak istediklerini anlatan Çiftçi, yemekleriyle uluslararası anlamda ün yapmış kentte, bu geleneği sürdüreceklerini kaydetti.

Öte yandan, Büyükşehir Belediyesince hazırlanan 20 bin kişilik aşure de kentin 4 farklı noktasında oluşturulan stantlarda vatandaşlara ikram edildi.

ARKADAŞINA GÖNDER
YAZDIR
YORUM YAP

17:10:33 - 06.10.2017


RADYO DİNLE
NÖBETÇİ ECZANELER

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneler

CENAZE İLANLARI

Kahramanmaraş Cenaze İlanları

İLÇE BELEDİYELERİ
TWITTER #Kahramanamaraş
FACEBOOK /maraspusula
PUSULA ANKET
Kahramanmaraş'ın En Önemli Sorunu Nedir.?
BİYOGRAFİLER Bütün Biyografiler
Bafetimbi Gomis

Futbolcu

Bafetimbi Gomis

İsmail Kahraman

Siyasetçi - TBMM Başkanı

İsmail Kahraman

Mevlüt Uysal

Siyasetçi

Mevlüt Uysal


Necati Şaşmaz

Oyuncu - Yapımcı

Necati Şaşmaz

Acun Ilıcalı

Yapımcı

Acun Ilıcalı