'Peygamberler şehri'nde aşure ikramı

'Peygamberler şehri'nde aşure ikramı

İnanç turizminin önemli merkezlerinden "Peygamberler şehri" Şanlıurfa'da, muharrem ayı dolayısıyla yaklaşık 25 bin kişiye aşure ikram edildi.

Şanlıurfa Kültür Eğitim ve Araştırma Vakfınca (ŞURKAV) Sarayönü Caddesi'ndeki hizmet binası önünde cuma namazı sonrası kurulan platformda hazırlanan aşurelerden almak isteyenler, uzun kuyruklar oluşturdu.

Görevliler, cuma namazı sonrası yaklaşık 5 bin kişiye aşure dağıttı.

Şanlıurfa Vali Yardımcısı Tarık Açıkgöz, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, birlik, beraberlik, kardeşlik, paylaşma, dayanışma ve bereketin simgesi aşure günü dolayısıyla Şanlıurfa’da asırlardır yaşatılan geleneğini devam ettirmek adına böyle bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirtti.

Etkinlikte emeği geçenlere teşekkür eden Açıkgöz, ayrıca uzun süredir ŞURKAV olarak düzenledikleri yöresel ev yemekleri kursunda hazırlanan lezzetlerin yer aldığı sergiyi de açtıklarını ifade etti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ise gastronomi, barış ve huzur kentinde böyle bir organizasyonu gerçekleştirdikleri için mutlu olduklarını dile getirdi.

Paylaşma kültürünü yaygınlaştırmak istediklerini anlatan Çiftçi, yemekleriyle uluslararası anlamda ün yapmış kentte, bu geleneği sürdüreceklerini kaydetti.

Öte yandan, Büyükşehir Belediyesince hazırlanan 20 bin kişilik aşure de kentin 4 farklı noktasında oluşturulan stantlarda vatandaşlara ikram edildi.

ARKADAŞINA GÖNDER
YAZDIR
YORUM YAP

17:10:33 - 06.10.2017


RADYO DİNLE
NÖBETÇİ ECZANELER

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneler

CENAZE İLANLARI

Kahramanmaraş Cenaze İlanları

İLÇE BELEDİYELERİ
TWITTER #Kahramanamaraş
FACEBOOK /maraspusula
PUSULA ANKET
Kahramanmaraş'ın En Önemli Sorunu Nedir.?
BİYOGRAFİLER Bütün Biyografiler
Fatih Mehmet Erkoç

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı

Fatih Mehmet Erkoç

Mustafa Tuna

Siyasetçi

Mustafa Tuna

Jessica Alba

Manken

Jessica Alba

Nina Dobrev

Oyuncu

Nina Dobrev

Megan Fox

Oyuncu - Sanatçı

Megan Fox

Margot Robbie

Oyuncu

Margot Robbie