Proje paylaşıldı... Hızlı Tren 2019'da Kahramanmaraş'ta!

Proje paylaşıldı... Hızlı Tren 2019'da Kahramanmaraş'ta!

Kahramanmaraş'a gelecek olan Hızlı Tren projesini Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç sosyal medya hesabından paylaştı.

Kılıç'ın paylaşımında yer alan bilgiye göre, Kahramanmaraş-Nurdağı arasında   200 km/saat hıza uygun çift hatlı sinyalli elektrik hızlı demiryolu yapım projesi için fizibilite çalışmalarını tamamlanmış olup kesin proje hazırlama ihalesi için 22.06.2017 tarihinde teknik ve mali teklifler alınmıştır. Alınan teknik teklifler incelenmektedir. Hattın projesi Eylül 2019'da tamamlanacaktır.

Kahramanmaraş'ı hızlı demiryolu ağına bağlamak için ilk etapta Kahramanmaraş-Köprüağzı arası 4.9 km kısaltacak 6.5 km uzunluğunda bir varyant yapılması planlanmaktadır. Bu kapsamda;

Türkoğlu istasyonu baş makastan ayrılan 6500 m uzunluğunda yeni bir varyant oluşturulmak suretiyle mevcut Köprüağzı-Kahramanmaraş hattına bağlanabilecektir.

Projenin başlangıç tarihi 2016 ve bitiş tarihi 2019 olarak açıklanırken, proje bedelinin 3.5 Milyon TL olduğu duyuruldu.

Hattın Konya-Karaman-Mersin-Adana-Osmaniye -Gaziantep hızlı demiryolu hattı Nurdağı'ndan geçmektedir. Projenin tamamlanması ile birlikte Adana-Gaziantep hızlı demiryolu hattı birleştirilecek ve Kahramanmaraş merkeze hızlı tren bağlanacağı belirtildi.

 

Haber: Ömer Faruk Salman

 

>>> Kahramanmaraş'ta Kağıt Fabrikası Yandı! >>> TIKLA İZLE

ARKADAŞINA GÖNDER
YAZDIR
YORUM YAP

13:13:57 - 12.10.2017


RADYO DİNLE
NÖBETÇİ ECZANELER

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneler

CENAZE İLANLARI

Kahramanmaraş Cenaze İlanları

İLÇE BELEDİYELERİ
TWITTER #Kahramanamaraş
FACEBOOK /maraspusula
PUSULA ANKET
Kahramanmaraş'ın En Önemli Sorunu Nedir.?
BİYOGRAFİLER Bütün Biyografiler
Fatih Mehmet Erkoç

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı

Fatih Mehmet Erkoç

Mustafa Tuna

Siyasetçi

Mustafa Tuna

Jessica Alba

Manken

Jessica Alba

Nina Dobrev

Oyuncu

Nina Dobrev

Megan Fox

Oyuncu - Sanatçı

Megan Fox

Margot Robbie

Oyuncu

Margot Robbie